NAMIK KARAMANCI FEN LİSESİ ÖDÜLLENDİRDİ

NAMIK KARAMANCI FEN LİSESİ ÖDÜLLENDİRDİ
Namık karamancı fen lisesi okul aile birliği türkiyede ilk 1000’e giren 8 öğrencisini ödüllendirdi.28.08.2018 14:27

2018 YKS sonucunda Türkiye’de ilk 1000 öğrenci içersine girme başarısını gösteren 8 öğrenci, Namık karamancı Fen Lisesi Okul Aile Birliği tarafından ödüllendirildi.

Bilindiği gibi 31 Temmuz tarihinde açıklanan 2018 üniversite sınav sonuçlarına göre Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri;

Onur Demiral                   Y-TYT  Türkiye 26.     Y-SAY- Türkiye 355.

Yusuf Alperen Taş          Y-TYT  Türkiye 75.     Y-SAY- Türkiye 251.

Sinan Kaya                         Y-TYT  Türkiye 909.     Y-SAY- Türkiye 235.

Ali Kaan Biber                  Y-SAY- Türkiye 510.

Mehmet Ege Ünal           Y-SAY- Türkiye 564.

Emre Akbaş                       Y-SAY- Türkiye 746

Ali Eren Ak                         Y-EA- Türkiye 770

Burak Karaoğlu                Y-TYT- Türkiye 474.  Olmuşlardır.

 

HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR.

Üniversite sınavında elde edilen bu başarı üzerine Namık Karamancı Fen Lisesi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu da , kahvaltı eşliğinde çeşitli hediyelerle başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi.

Konuyla ilgili konuşan Okul Aile Birliği Yönetim Başkanı Gamze Aydın,” Namık Karamancı Fen Lisesi olarak bu yılki üniversite sınavında büyük bir başarıya imza attık. Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İşin temeli çocuklarımızın başarısıdır ve hiçbir başarı tesadüf değildir. Belli bir emek ve birikim sonucunda bu gurur verici başarılar elde edilmiştir. Bizlere bu gururu yaşattıkları için Okul Aile Birliği olarak bu ödüllendirmeyi yapmayı bir borç biliriz. Çocuklarımızın bu başarısındaki en önemli faktörlerden biri de ailelerinin çocuklarının bu noktaya gelmesi için gösterdikleri destektir. Şüphesiz ki en büyük payda okulumuzundur. Başta okul müdürümüz Hasan Kökçü’nün göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı kendisine ve değerli öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca bu değerli okulu Manavgat’ımıza kazandıran saygıdeğer hayırseverimiz Karamancı Ailesine şükranlarımı sunarım. Son olarak değerli öğrenciler milli duygulara sahip, geçmişini ve atasını bilen geleceğe umutla bakan bireyler olarak hayatınızı idame etmenizi ve başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ederim. Bahtınız, yolunuz açık olsun”  dedi.

GURUR VE MUTLULUK DUYUYORUM

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyesi Canan Cesur’da, “Namık Karamancı Fen Lisesi olarak bu yıl çok güzel başarılara imza atmış olan, Türkiye dereceleri yapmış olan birbirinden kıymetli, zeki ve başarılı öğrencilerimizi,ailelerini, emeği geçen bütün öğretmenlerimizi, müdür ve müdür yardımcılarımızı tebrik ediyorum.Elbette bu başarı bir birikimin sonucudur. Burada ailelerin verdiği destek, öğretmenlerin emekleri ve öğrencilerimizin gayretleriyle sonuç bu kadar güzel oldu. Ben Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi ailesinin küçük bir ferdi olmaktan gurur ve mutluluk duyuyor,gençlerimize bundan sonraki hayatlarında kolaylıklar ve artarak devam eden başarılar diliyorum.Yolunuza hep iyi insanlar çıksın inşallah.  dedi.

ANTALYA BİRİNCİSİ,

Yine Okul Aile Birliği yönetim Kurulu üyesi Hasan Gürses’te “Okulumuz, Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi 2017-2018 eğitim yılı üniversite giriş sınavında tüm özel ve devlet okullarında Antalya 1.si Türkiye 26.sı olarak büyük bir başarı göstermiştir. Bu başarıda emeği geçen başta öğrencilerimiz ve ailelerini başta müdürümüz Hasan Kökçü olmak üzere okulumuz idareci ve öğretmenlerini canı yürekten kutlarım.Biz Okul Aile Birliği olarak bu gün sembolik olarak Türkiye’de ilk bin öğrenci arasına giren 8 öğrencimize ödül vererek okulumuza yaşattıkları bu onur için kendilerine teşekkür etmek onların şahsında bu yıl mezun olan tüm öğrencilerimizin başarısını ödüllendirmek ve kutlamak istiyoruz.Namık Karamancı Fen Lisesi ailesi olarak bu yıl mezun olan ve gelecekte mezun olacak evlatlarımıza tüm eğitim hayatlarında başarılar dileriz. Ayrıca gerçek hayata atılınca da mutlu huzurlu ülkesine ve milletine faydalı bir hayat sürdürmelerini temenni ederiz..” dedi.

OKULUMUZU ÇOK SEVİYORUZ

2018 YKS sonuçlarına göre Türkiye de ilk 1000’e giren öğrencilerde duygularını şu şekilde ifade ettiler.

ONUR DEMİRAL  (Y-TYT  Türkiye 26.     Y-SAY- Türkiye 355.): Okulun alanının geniş ve bahçesinin güzel olması bina olarak güzel yapıyor zaten. Bundan ayrı hocaların yüksek bilgi birikimi, samimiyeti ve ilgisi de bazen arkadaş bazen anne baba gibi olmalarını sağlıyor. Eğitim olanakları da laboratuvarlar olsun spor salonu olsun bunlar kaliteyi yükselten özellikler.Okulumuzu çok seviyoruz ve teşekkür ediyoruz

YUSUF ALPEREN TAŞ (Y-TYT  Türkiye 75.     Y-SAY- Türkiye 251.): 4 yıl önce girdiğimiz bu okuldan bu yıl başarıyla mezun olduk.Benim açımdan gayet güzel bir 4 yıldı.Güzel anılar , arkadaşlıklar biriktirdik. Bana güzel bir gelecek hazırladığı için Namık Karamancı Fen Lisesi ailesine teşekkür ederim.

SİNAN KAYA  (Y-TYT  Türkiye 909.   Y-SAY- Türkiye 235.): Dört yıl önce NAMIK KARAMANCI FEN LİSESİ'Nİ tercih etmemdeki en önemli unsur; burada devreciliğin olmaması ve eğitiminin de çok kaliteli olmasıydı. Dört yıl boyunca idaresinden öğretmenine öğrencilerine kadar bir aile sıcaklığı içinde yaşadık. Bizlerin fikirleri her zaman önemsendi. Okul pansiyonunda sağlıklı ve düzenli bir 4 yıl geçirmemiz bizi hayata da hazırladı. NKFL ailesinin bir ferdi olmanın ayrıcalık olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyorum. Bize böyle bir okul kazandırdığı için KARAMANCI ailesine tüm öğrenci arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Bizim bu başarımızda büyük  emeği geçen Namık Karamancı Fen Lisesi ailesine çok teşekkürler.

ALİ KAAN BİBER (Y-SAY- Türkiye 510.): Uzun ve zorlu bir dönemi sonunda atlattık. Bu dönemde her zaman yanımızda olan öncelikle ailemize sonrasında da özellikle de okuldaki öğretmenlerimize ve okul yönetimine çok teşekkür ederiz. Çünkü bize her zaman destek oldular. Onların varlığını her daim hissettik ve güç akdık. Emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum.

MEHMET EGE ÜNAL  (Y-SAY- Türkiye 564.): Namık Karamancı Fen Lisesi’nde okuduğum için oldukça memnunum. Öğretmenlerinin ilgisi olsun , olanaklar olsun , arkadaş ortamı olsun her şeyiyle insanlara birçok şey katıyor. Elbette başarımıza da katkı okulumundur çok. Her şey için öğretmenlerime teşekkür ederim.

EMRE AKBAŞ (Y-SAY- Türkiye 746)  :Bizi 4 sene boyunca yalnız bırakmayan ve bizlere her konuda yardımcı olan öğretmenlerime, bizlere spor, müzik, bilim ve sanat alanlarında imkan sağlayan okul idaremize ve okul aile birliğine çok teşekkür ederim. Okulumuzu her yerde gururla temsil edeceğim ve okulumdan, arkadaşlarımdan kopmayarak birlikteliğimi sürdüreceğim.Aynı zamanda okulumuzun bir marka haline gelmesi için çalışacağım.Tekrar tekrar bu başarıda emeği olan bütün öğretmenlerime teşekkür ederim.

ALİ EREN AK  (Y-EA- Türkiye 770): Lisede geçen dört yılımın ardından diyorum ki yurtta yaşadığımız zorluklar, sınav öncesi sabahlamalar ve bize yapılan nasihatlar bizi hayata hazırladı ve biz her şeyden önce insan olmayı öğrendik. Bu başaıda büyük pay ise aslında oluşturduğumuz NKFL ruhu. İşte bu yüzden diyebiliyoruz “İyi ki Namık Karamancı Fen Lisesi”

BURAK KARAOĞLU  (Y-TYT- Türkiye 474.): Namık Karamancı.. Acısıyla tatlısıyla 4 sene geçti bu lisede. Arkadaşlarım, öğretmenlerim, öğretmenlerimiz.. Bana soracak olursanız bu 4 senenin her saati hatta her dakikası dolu dolu geçti. Resmi bir ortamda alt üst ilişkisinden daha çok 500 kişilik bir aile gibiydik. Bu ailenin her ferdi birbirine tamamıyla kenetlenmişti. İster 9 olsun ister 12 olsun ister mezun olsun tabiri caizse tutkalla yapışmış gibiydik. Bu 4 senenin sonunda hissettiğim tek şey mutluluk. İyi ki varsın NKFL ailesi

 

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir