Batı Koleji açıldı

Batı Koleji açıldı
1996 yılından bu yana Manavgat Başarı Dershanesi ve dershanelerin kapatılma sürecinin ardından Başarı Temel Lisesi olarak hizmet sunan, Manavgat eğitiminin köklü kuruluşlarından Manavgat Başarı Eğitim Kurumları, orta öğretim ve lise düzeyinde Batı Koleji adı altında eğitim faaliyetlerine devam edecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılına Sorgun Mahallesi Avni Akın Caddesi’nde ki yeni okul binası ile başlayan Batı Koleji’nin açılış töreninde Manavgat’ın siyaset, iş ve eğitim camiası bir araya geldi. 24.09.2018 13:03

Açılış töreninde konuşan Batı Koleji Kurucularından Kadir Çevik, “Uzun yıllarda on binlerce öğrenciyi üniversite ile buluşturan, yüzlerce öğretmen ve personelle yolumuza devam ederek yıllar içerisinde değişikliklere tanıklık edip, gerekli değişim ve tedbirleri alarak başarılarla dolu yıllardan geçip bu günlere geldik” dedi.

 

Uzun yıllar Manavgat’ta dershanecilik hizmeti sunarak, binlerce öğrencinin üniversiteyi kazanmasında payı olan Manavgat Başarı Dershanesi, 2015 yılından sonra dershanelerin kapatılmasının ardından Başarı Temel Lisesi olarak yoluna devam etti. Geçiş süreciyle birlikte uzman ve deneyimli eğitimci kadrosu ile bugüne kadar eğitim faaliyetlerine Manavgat Başarı Eğitim Kurumları olarak devam eden kurum, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ile birlikte orta öğretim ve lise düzeyinde Batı Koleji çatısı altında birleşti.

2018-2019 eğitim öğretim yılına yeni bir yüz ve okul binası ile başlayan Batı Koleji’nin açılışı nedeniyle Sorgun Mahallesi Avni Akın Caddesi’nde ki okul binasında tören düzenlendi. Törene Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın ve Tuğba Vural Çokal, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, siyasetçiler, eğitim ve iş dünyasının tanınmış isimleri ile öğrenci velileri katıldı. Tören alanına kırmızı halı ile geçen davetliler düzenlenen kokteylde canlı müzik eşliğinde sohbet etme fırsatı buldu.

Okul bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Başarı Kursu Müdürü Nurcan Deliibrahimoğlu ve Matematik Öğretmeni Servet Aydın’ın sunuculuğunu üstlendiği programın açılış konuşmasını Batı Koleji Kurucularından Kadir Çevik yaptı. Batı Koleji’nin kuruluş aşamalarını ve bugüne kadar geçen sürede eğitim kurumları olarak yaptıkları faaliyetleri anlatan Çevik, Atatürkçü, çağdaş, milli değerlerine sahip çıkan vatansever bireyler yetiştirmek için yola çıktıklarını ifade ederek, “22. Yılımızda ülkemizi geleceğe en iyi şekilde taşıma inancı ve kararlılığı ile başladığımız eğitim öğretim yılının Batı Koleji ve ülkemize sağlık, mutluluk, huzur ve başarılar getirmesini dilerim” dedi.

Çevik’in konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir yaptığı konuşmada, Manavgat’ta 26 özel okulun hizmet verdiğini, özel eğitim kurumları ile Manavgat eğitimindeki kalitenin daha da artacağına inandığını söyledi.

Törende sırasıyla Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İyi Parti Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal ve Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın birer konuşma yaparak, Batı Koleji yönetimine, öğretmenlerine ve öğrencilerine başarılar dilediler.

Konuşmaların ardından Batı Koleji’nin öğretmenleri tek tek isimleri okunarak sahneye davet edildi. Son olarak sahneye çıkan okul kurucuları Kadir Çevik, İbrahim Yiğit, Mehmet Çevik, Musa Öz, Mahmut İpek, Gülsüm Çeker, Mehmet Avcı ve Fatih Erdoğan davetlileri selamladı. Tören programı okunan dua ve açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından düzenlenen konser ile günün geç saatlerine kadar devam etti.

Haber: Berra  Yılmaz

 

 

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir