BAŞARI’LI ÖĞRENCİLERDEN CAMBRIDGE SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI!

BAŞARI’LI ÖĞRENCİLERDEN CAMBRIDGE SINAVLARINDA ÜSTÜN BAŞARI!
Başarı Koleji öğrencileri, Cambridge ESOL sınavlarında üstün başarı göstererek İngilizce dil gelişimlerini ve İngilizceye olan hakimiyetlerini uluslararası sertifika ile belgelediler.25.09.2018 11:02

Cambridge Üniversitesi'nin İngilizce yeterliliğini ölçmek amacıyla dünyanın birçok ülkesinde standart olarak uyguladığı “Starters, Movers, Flyers, KET (Key English Test) ve PET (Preliminary English Test) sınavlarında Başarı Koleji öğrencileri, üstün başarı sağlayarak büyük bir başarıya imza attı.

Dünyada uluslararası geçerliliği olan, dil öğreniminin dünya standartlarında olduğunu belgeleyen en önemli sınavlardan biri olan Cambridge sınavlarına girerek üstün başarı gösteren Başarı Koleji öğrencilerine sertifikaları törenle verildi.

Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal'ın odasında gerçekleştirilen sertifika törenine Genel Müdür Nazmi Ünal, İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, Ortaokul Müdürü Necip Özbay, İngilizce Öğretmenleri ve sertifika almaya hak kazanan öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal: “2017-2018 eğitim-öğretim yılında Cambridge Sınavlarına katılmış ve dil seviyelerini uluslararası standartlarda kanıtlamış olan öğrencilerimizin göstermiş olduğu başarının haklı gururunu yaşıyoruz.

Başarı Koleji olarak öğrencilerimizin bu tür uluslararası sınavlara katılmalarını her zaman teşvik ediyoruz. Çünkü bu sınavlar bir dilde temel yetenekler olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarının her birinde ayrı ayrı ölçüm yaparak güvenilir bir sonuç ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, bu uluslararası standart sınavlar sayesinde öğrencilerimizin İngilizce seviyelerini uluslararası arenada görmüş oluyoruz. Ayrıca bu sınavlar, öğrencilerimiz için gelecekte gerek okul gerekse iş hayatında çok büyük öneme sahip olan ve bütün dünyada geçerliliği olan FCE, IELTS ve TOEFL sınavlarına küçük yaşlardan itibaren hazırlayarak başarıları için güçlü bir temel oluşturmaktadır.

Üstün başarılarıyla bizi gururlandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir