Side’de apart otele fuhuş baskını

Side’de apart otele fuhuş baskını
Manavgat'ın Side Mahallesi’nde bulunan bir apart otele jandarma tarafından yapılan baskında yakalanan otel sahibi Y. A. ile birlikte Azerbaycan uyruklu Zulfiya Sevkozieva ve Gulnara Mamazhanova tutuklandı.15.09.2018 12:11

Side Mahallesi’nde bulunan bir apart otelde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı timleri tarafından baskın düzenlendi. Baskın sırasında otelde yapılan kontrolde Azerbaycan uyruklu Zulfiya Sevkozieva ile Gulnara Mamazhanova’nın otel sahibi Y.A. ile birlikte Kırgızistan ve Özbekistan’dan kadınlara da fuhuş yaptırdığı belirlendi. Otelin odalarında yapılan kontrolde Kırgızistan uyruklu bir kadınla 3 erkek şahıs fuhuş yaparken yakalandı.

Otel sahibi Y. A. ile birlikte Azerbaycan uyruklu Zulfiya Sevkozieva ve Gulnara Mamazhanova göz altına alınarak Side Jandarma Karakolu’nda götürüldü. Şüphelilerin cep telefonlarında bulunan Whatsapp haberleşme uygulamasında yapılan incelemede kadınların fuhuş için başka kadınları da pazarladıkları tespit edildi. Şüphelilerden Azerbaycan uyruklu Zulfiya Sevkozieva ve Gulnara Mamazhanova’nın kadınlara hem fuhuş yaptırdıkları, hemde kendilerinin fuhuş yaptığı belirlendi.

Side Jandarma Karakolu’nda işlemleri tamamlanan şüpheliler savcılığa sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından sulh ceza hakimliğine gönderilen şüpheliler otel sahibi Y. A. Azerbaycan uyruklu Zulfiya Sevkozieva ve Gulnara Mamazhanova, ‘fuhuşa yer temin etmek ve fuhuşa aracılık etmek, ve insan ticareti’ suçlarından tutuklandı.

Fuhuş yaparken yakalanan Kırgızistan uyruklu bir kadın, sınırdışı edilmek üzere, Antalya Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.

Haber: Mithat Abakan

Diğer ASAYİŞ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir