MANAVGAT'TA OTOBÜS DURAĞINDA CİNSEL TACİZ İDDİASI

MANAVGAT'TA OTOBÜS DURAĞINDA CİNSEL TACİZ İDDİASI
Manavgat'ta geçen Çarşamba günü Antalya Caddesi’nde 3 çocuğuyla birlikte otobüs bekleyen H.Y.’nin yanına yaklaşarak elini pantolonunun içine sokan K.A., “Aşkım; hadi gel, motosiklete binelim, dağlara gidelim. Hadi bin sevgilim” diyerek cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi. Şüphelinin hareketleri güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi.08.11.2018 14:48Hasta olan küçük çocuğunun tedavisi için 31 Ekim Çarşamba günü eşi ve diğer 2 çocuğuyla birlikte Manavgat Devlet Hastanesi’ne giden H.Y., muayeneden sonra hastanenin yakınında bulunan bir eczaneden ilaç aldı. H.Y., Manavgat adliyesinde çalışan eşi ve çocuklarıyla birlikte yürüyerek ilçenin en işlek caddelerinden biri olan Antalya Caddesi’ne geldi. Eşi adliyedeki mesaisine gitmek için yanlarından ayrılan H.Y. otobüs beklerken, yanlarına yaklaşan motosikletli bir kişi, çocuklarının gözü önünde H.Y.’ye “Aşkım; hadi gel, motosiklete binelim, dağlara gidelim. Hadi bin sevgilim” diyerek cinsel tacizde bulundu. Şüpheli bu sözleri söylerken elini pantolonunun içine soktu. H.Y.’nin bağırması ve yardım istemesi üzerine motosikletli hemen olay yerinden uzaklaştı.

Olayın şokunu üzerinden atamayan H.Y. akşam mesaiden sonra eve gelen eşine olayı anlattı. Eşiyle birlikte ertesi günü sabah polis merkezine giden H.Y., şüpheliden şikayetçi oldu. Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından başlatılan araştırmada, şüphelinin daha önce 2010 yılında cinsel taciz suçundan yargılanan K.A. olduğunu tespit etti. Polis ekiplerinin yaptığı araştırma, cadde boyunca bulunan güvenlik kameralarının incelenmesinde şüphelinin, H.Y.’yi devlet hastanesinden itibaren takibe başladığı, hatta ilaç aldıkları eczane önünde beklediği belirlendi.

Cumartesi günü gözaltına alınan şüpheli K.A. polis merkezinden işlemlerinin tamamlanmasının ardından, savcılığa gönderildi. Şüphelinin ifadesinde, “H.Y.’yi daha önce çalıştığım bir işyerinde bulunan bir kadına benzettim. Onun için yaklaştım” dedi. Sulh ceza hakimliğine sevk edilen K.A. tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Evli olan K.A.’nın 2010 yılında da, yine hastaneden çıkan bir kadını takip ederek taciz ettiği için yargılanıp ceza aldığı belirtildi.

H.Y.’nin avukatı Ali Öksüz, olaydan dolayı müvekkilinin büyük bir şok yaşadığını, 1 haftadır evinden dışarıya yalnız başına çıkamadığını belirterek, bir kadına karşı işlenen bu şekildeki eylemlere tolerans gösterilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Ali Öksüz, sulh ceza hakimliğinin adli kontrol kararına itiraz edeceklerini belirterek,  “Müvekkilimin yanında küçük yaşlarda 3 çocuğu olmasına rağmen şüphelinin böyle bir eylemi gerçekleştirmiş olması asla kabul edilemez. Ayrıca böylesine hastalıklı ruh hali içinde olduğunu düşündüğümüz birinin serbestçe dolaşması toplum için tehlike arz etmektedir. Kadınların ve çocukların korunması bakımından bu tür kişilerin ceza infaz kurumunda bulunması kanunen, ahlaken ve vicdanen gerekmektedir” dedi.

Diğer ASAYİŞ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir