Jandarmadan fuhuş baskını

Jandarmadan fuhuş baskını
Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Side’de bir apart otele yapılan baskında fuhuş yapmaya zorlanan Özbekistan uyruklu K.K. kurtarıldı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.10.09.2018 11:40

Side’de bulunan bir apart otelde fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş timleri tarafından geçen Salı baskın düzenlendi. Jandarmanın baskınında Özbekistan uyruklu K.K. ile fuhuş yapan Y.Ş. suçüstü yakalandı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı’ndan uzman ekibin Özbekistan uyruklu K.K. ile yaptığı görüşmede, kendisini yine Özbekistan’lı Ö.S. adlı kadının otellerde çalışmak için çeşitli vaatlerle ikna ederek Manavgat’a getirdiği, gelince pasaportuna el koyarak Side’de bulunan apart otelde fuhuş yapmaya zorladığını ağlayarak anlattı.

Manavgat Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla, Özbekistan uyruklu O.S. zorla fuhuş yaptırmak ve insan ticareti; apart otelin sahibi H.A. ise fuhuşa yer temin etmek suçlarından jandarma tarafından göz altına alındı. Jandarma karakolunda işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler O.S. ile H.A. savcılık sorgusunun ardından tutuklanmaları istemiyle hakim karşısına çıktı. Haklarındaki suçlamaları reddeden şüpheliler O.S. ile H.A. sulh ceza hakimi tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Özbekistan uyruklu K.K. ise sınırdışı edilmek üzere Antalya İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.

Diğer ASAYİŞ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir