Gündoğmuş’ta çifte cinayet davası

Gündoğmuş’ta çifte cinayet davası
Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi Çiçekoluk Mahallesi’nde geçen 11 Temmuz’da kayınvalidesi 44 yaşındaki Şükran Gülçelik ve baldızı 5 yaşındaki Zeynep Kader Gülçelik’i av tüfeğiyle öldüren Kadir G.’nin yargılandığı davada, tanık Mustafa Şahin, sanıkla çok yakın olduklarını ve bu olay öncesinde tüfeği olmadığın söyledi.04.02.2017 09:57

Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 2’nci duruşmasına, tasarlayarak öldürme, çocuğu veya beden bakımından kendini savunmayacak kişiyi öldürme ve tehdit suçlarından tutuklu sanık Kadir G.’nin yanı sıra şikayetçi olan aile üyeleri, mahalle muhtarı Ahmet Şahin, tarafların avukatları ve yakınları katıldı. Duruşmada şikayetçilerin tanığı olarak Hüseyin Şahin, sanığın tanığı olarak dayısı Ramazan Şahin ve Mustafa Şahin dinlendi.

Mahkeme başkanı Ahmet Şahin’e, işlenen cinayetlerin yanı sıra sanığın kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle de dava açıldığını belirterek, olayla ilgili yaşadıklarını anlatmasını istedi.

CENAZELERİ GÖRÜNCE DONUP KALDIM

Ali Gülçelik’in kendisini arayarak damadının eşi ve kızını öldürdüğünü söylediğini aktaran muhtar Ahmet Şahin, kendisinin olay yerine gittiğinde sanığın elinde tüfeklerle beklediğini ve kendisine “Yaklaşma seni de vururum” dediğini söyledi. Kendisinin de, ‘Beni neden vuracaksın? Ben muhtarım’ dediğini söyleyen Şahin, sanığın kendisine ‘Sana kıyamam’ dediğini anlattı. Olay yerinde cenazeleri gördüğünde donup kaldığını aktaran muhtar Ahmet Şahin, sorulan soru üzerine cenazelerin yan yana olduğunu ama bitişik olmadığını aralarında 40 – 50 santim mesafe olduğunu ifade etti. Muhtar Ahmet Şahin, sanıktan şikayetinin olmadığını söyledi.

TÜFEKLERDEN BİRİ OMUZUNDA BİRİ ÇUVALIN İÇİNDEYDİ

Duruşmada dinlenen tanıklardan Hüseyin Şahin, kendisinin dağa keçi otlatmaya giderken sanığın motosikletle yanından geçtiğini sırtında otomatik tüfek, motorda bulunan bir çuvalın içinde de tek kırma başka bir tüfek olduğunu tüfeğin ucunun göründüğünü söyledi.

Sanığın tanıklarından Ramazan Şahin’de sanığın eşiyle olan sorunlarını kendisine anlattığını ve eşinin evden kaçarak Antalya’ya gittiği için eşyaları kendi deposuna getirdiklerini anlattı. Olay günü sanığın kendisini arayarak ‘Dayı hakkını helal et. Kayın validemi vurdum, yanında çocukta varmış ben çocuğu görmedim’ dediğini belirten tanık Ramazan Şahin, olay yerine vardığında tanığın tüfeği kendisine dayadığını, kendisinin ikna edemediğini, annesini getirerek teslim olmaya ikna olduğunu söyledi.

SANIĞIN DAHA ÖNCE TÜFEĞİ YOKTU

Duruşmada dinlenen tanık Mustafa Şahin, savcının ‘sanıkla aralarının asıl olduğu ve daha önceden tüfeği olup olmadığı’ sorusu üzerine, sanıkla aralarının çok iyi olduğunu, daha öncesinden tüfeği olmadığını, olsaydı kendisinin bunu mutlaka bileceğini söyledi. Sanığın, bir gün öncesinden kendi işyerine gelerek eşi Ayten Gülçelik’e yönelik ‘Bu yıllarda, bu günlerde karşıma çıkarsa öldüreceğim’ dediğini anlatan Mustafa Şahin, kayınvalidesine yönelik tehdit eden bir söz kullanmadığını aktardı.

‘AMACIM ÖLDÜRMEK DEĞİLDİ’

Sanık avukatı Ezgi Eroğlu, müvekkilinin cinayetleri tasarlamadığını, ani gelişen olay sonucu olduğunu savunarak, kullanılan silahın av tüfeği olduğunu ve dağınık atış yaptığını, bu nedenle 5 yaşındaki Zeynep Kader Gülçelik’in annesinden seken saçmayla öldüğünü iddia etti. Sanık Kadir G.’de kendisinin amacının öldürmek olmadığını, kayınvalidesini kullandığı bir söz nedeniyle öldürdüğünü ama eşi Ayten Gülçelik’i öldürmek istediğini anlattı.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, Hasan Gülçelik’in davaya katılma talebini kabul ederek, duruşmaya gelmeyen 2 tanığın zorla getirilmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

‘CİNAYETLERİ PLANLAYARAK İŞLEMİŞ’

Cinayette hayatını kaybeden Şükran Gülçelik’in eşi ve Zeynep Kader Gülçelik’in babası Ali Gülçelik, duruşmanın ardından sanığın planlayarak cinayetleri işlediğini iddia ederek, “Cinayetleri işlemeye gitmeden önce neredeyse bütün akrabalarını aramış. Cinayetlerden sonra da herkesi aramış. Besbelli benim eşimi ve çocuğumu planlayarak, tasarlayarak öldürdü” dedi. Müştekilerin avukatı Sema Tülü Yıldırım’da Türkiye’de kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri konusunda daha etkili ve caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğini, kadınlara yönelik hareketlerin sona erdirilmesi için devletin etkili çalışmalar yapmasını istedi.

(Haber Merkezi)

Diğer ASAYİŞ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir