ÇEKİCİ İLE KAMYON ÇALARKEN SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI

ÇEKİCİ İLE KAMYON ÇALARKEN SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI
Manavgat'ın Evrenseki mahallesinde park halindeki bir kamyonu çekici yardımıyla çalan Y. Ş. suçüstü, 5 yıldızlı bir otelin yanında duran elektrikli bisikleti çalan Y.K. güvenlik kameraları yardımıyla İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı.05.11.2018 13:59Manavgat’ın Evrenseki mahallesinde boş bir arazide uzun süredir park halinde duran 07 DK 258 plakalı kamyonun bir çekiciye yüklenip, hızlı bir şekilde yola çıkarılarak götürülmeye çalışıldığını fark eden İlçe Jandarma Komutanlığı devriye ekibi, takip ettiği çekiciyi D-400 karayolunda durdurdu. Bu sırada çekiciden inerek kaçmaya çalışan bir kişinin olduğunu fark eden jandarma ekibi şüpheliyi yaya olarak yakaladı.

Şüphelinin yapılan kimlik sorgusunda başka bir suçtan hükümlü olarak kaldığı Afyonkarahisar Cezaevi’nden izinli olan Y.Ş. olduğu tespit edildi. Şüpheli Y.Ş.’nin önce kamyonun kendisine ait olduğu ve bozulduğu için Alanya’ya tamire götürdüğünü iddia etmesine rağmen plakadan yapılan sorguda sahibinin Mehmet Sürücüoğlu olduğu tespit edildi. Göz altına alınan şüpheli Y.Ş., verdiği ifadede, kamyonu çaldığını ve Alanya’ya götürüp sanayide satmak istediğini itiraf etti. Şüphelinin çekiciyi de telefonla arayarak, kamyonunun arıza yaptığını ve Alanya’ya götürmek istediğini söyleyerek çağırdığı belirtildi.

‘BU KADAR HIZLI YAKALANABİLECEĞİMİ BEKLEMİYORDUM’

Evrenseki mahallesinde 5 yıldızlı bir otelde çalışan Aliye Özgeç, önceki gün işe geldiğinde, elektrikli bisikleti işyerinin yanına bıraktı. İş çıkışında motosikletini bulamayan Aliye Özgeç jandarmaya başvurdu. Otelin güvenlik kameralarının incelenmesinde elinde bavul olan bir kişinin elektirikli bisiklete binip gittiği görüldü. Şüphelinin eşgalini belirleyen jandarma ekipleri, birkaç saat sonra şahsın caddede yaya olarak yürüdüğünü tespit etti.

Gözaltına alınan şüphelinin, kimlik kontrolünde Y.K. olduğu tespit edildi. Şüpheli yapılan sorgusunda, elektrikli bisikletin olduğu yoldan birkaç defa geçtiğini, caddede kimsenin olmadığı sırada elektrikli bisikleti çaldığını itiraf etti. ‘Bu kadar hızlı yakalanabileceğimi beklemiyordum’ diyen Y.K.’nın elektrikli bisikleti tanımadığı bir kişiye sattığını söyledi.

Otelin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, elinde bavulla yolda yürüyen Y.K.’nın doğrudan elektrikli bisikletin yanına gelmesi ve binip gitmesi görülüyor.

Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler Y.Ş. ve Y.K. adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüphelilerden Y.Ş. tutuklanırken, Y.K. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber: Taner DURAK

 

Diğer ASAYİŞ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir