Evrenseki’de dev kanalizasyon inşaatı

11 Ocak 2013 09:35
Evrenseki’de dev kanalizasyon inşaatı

Evrenseki beldesinde dev kanalizasyon çalışmaları başladı. Evrenseki belediyesi ile Matab’ın ortaklaşa yürüttükleri proje Evrenseki beldesinin tüm kanalizasyon sorununu çözecek büyüklükte.

Belediye Başkanı Recep Barut, Evrenseki’nin tümü ile sonradan belediye meclis kararı ile aynı projeye dahil ettikleri Kalemler mahallesinin kanalizasyon çalışması ile birlikte toplam 45 kilometrelik büyük bir proje olduğunu açıkladı.

Yıllardır gündemde olan projenin geçtiğimiz günlerde ihalesinin yapıldığını, inşaat şantiyesinin kurulduğunu ve tüm malzemelerin Evrenseki beldesine getirilerek çalışmalara başlatıldığını açıklayanEvrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, çalışma sona erdiğinde tüm Evrensekinin kanalizasyon sorunun ortadan kalkacağını sözlerine ekledi. Başkan Recep Barut, yıllardır en büyük hayalinin bu projeyi gerçekleştirmek olduğuna dikkat çekerek proje bittiğinde yüreğinin ferahlayacağını belirterek şöyle konuştu; “Yıllarıdır beldemizin en önemli sorunlarından biri olan kanalizasyon sorunumuzu geçtiğimiz günlerde Matab ile ortaklaşa biçimde çözümledik, beldemizde yaşayan hemşerilerimizle sahil bandında bulunan turistik tesislerimize tatile gelen konuklarımızın bu proje kapsamında daha rahat biçimde tatillerini yapacağına yürekten inanıyorum. Proje tamamlandığında Evrenseki beldemiz daha yaşanır bir hale gelecektir” dedi.

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle