En özel misafirler ortaokul öğrencileri ile buluştu

27 Eylül 2021 14:58
En özel misafirler ortaokul öğrencileri ile buluştu

Başarı Koleji’nde 19 - 25 Eylül Uluslararası İşitme Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen programda toplumsal farkındalığı artırmak ve engelleri ortadan kaldırmak amacıyla en özel misafirler ortaokul öğrencileri ile buluştu.

İşitme Engelliler Haftası kapsamında Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü, İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni Sayın Guddusi Aydın, işitme Engelli Özel insan Resim Öğretmeni ve İşaret Dili Eğitmeni Vesil Bacı, Turgut Harun Avcı, Mehmet Ali Katı, Zekiye Aydın ve Kezban Öztürk, Başarı Koleji’nde 6.Sınıf öğrenci ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Program, İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni Guddusi Aydın’ın işaret dili sunumuyla İstiklal Marşı okunarak başladı. Bu özel programda özel katılımcılar öğrencilere hayat hikayelerinden ve başarı hikayelerinden sunumlar yaptı.

Katılımcılar öğrencilerin sorularını cevaplayarak, işaret dilinin önemini öğrencilerimize aktardı. Öğrencilere eğitmenler tarafından işaret dili eğitimi verilerek, işaret dilinin günlük hayatta kullanımı konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Ayrıca İşaret Dili Tercümanı ve Eğitmeni Guddusi Aydın, Fransa ile Olimpiyat ön eleme maçı yapacak olan Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takımımıza görüntülü bağlanarak, gönlümüz ve dualarımızla yanlarında olduğumuzu iletip, öğrencilerimizle milli marş ve bayraklar eşliğinde başarılar diledi.

Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Ramazan Karacif,   Milli takımımıza desteklerinden dolayı öğrencilere teşekkür ve şükranlarını iletti.

Konu hakkında açıklama yapan Guddusi Aydın,  "Kaymakamlık olarak elimizden geldiğince 365 gün 7/24 özel insanlarımıza hizmet veriyoruz. Başarı Kolejimiz bizi böyle önemli bir hafta içerisinde davet etti. Bizde işitme engelli özel insanlarımız ile birlikte memnuniyetle misafirleri olduk, bu vesile ile gençlerimize özel insanlarımız hakkında bilgi verdik , duygu ve düşüncelerini aktardık. Çok verimli bir program oldu. Hassasiyetinlerinden dolayı Başarı Kolejimizin Yönetimine, çalışanlarına ve öğrencilerine teşekkür ederiz.  Okulumuzun hassasiyetini iki tane işitme engelli özel insanımızı bünyesinde istihdam etmesinden daha iyi anlıyoruz. Bu konuda da ayrıca teşekkür ediyoruz. "

Başarı Koleji adına Müdür Yardımcısı Gülcan Ünal ve Rehber Öğretmenimiz Tuğba Erdiç Tok, bu verimli ve anlamlı programın sonunda tüm misafirlere katılım ve sunumlarından dolayı teşekkür ederek, onurluk ve çiçek takdim ederek, duygu ve düşüncelerini, “İşitme engelli bireyleri toplumla kaynaştırmak, toplumsal entegrasyonu kolaylaştırmak, sessiz dünyalarına renk katmak adına sosyal mecralarda daha aktif kılmak için girişilen bu tür projeler ile farkındalığı küçük yaşlardan itibaren oluşturmayı amaçlıyoruz.

Böylelikle eğitimli personeller sayesinde İşitme Engellilerin kendilerini daha etkin bir şekilde ifade edebilmelerinin yolu açılmış olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Uluslararası İşitme Engelliler Haftası”nı kutluyor, bütün Engelli ve İşitme Engelli Arkadaşlarımıza Engelsiz bir hayat, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyoruz" şeklinde belirtti.

HABER MERKEZİ

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle