Dövizle Kiraya Kesin Çözüm Geliyor

15 Eylül 2018 11:43
Dövizle Kiraya Kesin Çözüm Geliyor

Manavgat’ta faaliyet gösteren Esnaf Odaları ve Esnaf Kooperatifleri’nin başkanları, Manavgat Esnaf ve Sanatkarları Odası’nda (MESO) düzenledikleri basın toplantısı ile başta Manavgatlı esnaflar olmak üzere tüm kesimleri ticarette Türk Lirası kullanmaya davet etmişlerdi.

Dövizdeki dalgalanmaların esnafı zor duruma düşürdüğünü belirten oda başkanları, işyeri kiralarının da yeniden sözleşme yapılarak Türk Lirası’na çevrilmesi talebinde bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen TESK'in 20. genel kuruluna katılan  Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Abdullah Akça genel kurulda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın turizm bölgelerini kanayan yarası olan dövizle kira konusunda kökten çözüm üretmek için gerekli çalışmayı yaptıklarını söylediğini belirterek  dövizle kira ödeyen Manavgat esnafına müjdeyi  verdi.

Erdoğan konuyla ilgili ne dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TESK Genel Kurulu toplantısında konuştu. Erdoğan açıklamasında "Dün akşam imzaladım. Dövizle kira konusunu kökten çözüyoruz. İhracat ve ithalat gibi dışarı ile ilgili olmayan kimsenin yolu dövizle kesişmemeli" dedi. Erdoğan ayrıca "Şimdi ben buradan sesleniyorum" diyerek "İnanın bu dönemde döviz bahanesiyle sattıkları ürüne hiç alakası olmadığı halde zam yapanlar iflah olmayacaklardır. Helalı haramı ayırt etmeyenlerin iflah olması mümkün değil.  Hukuk sistemini çok kararlı çalıştıracağız. Bu bir kriz değil manipülasyondur. Sakın aldanmayın. Bu süreç atlatılacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle