Çekya Biletini Manavgatlı Muhtarlar Kaptı

30 Mayıs 2018 11:25

Manavgat'ta düzenlenen 'Golden Tur' futbol turnuvasını şampiyon olarak bitiren Manavgat Muhtarlar Derneği, Çek Cumhuriyeti ( Çekya ) finallerine katılma hakkı kazandı.

20 yıldır Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Almanya gibi ülkelerde düzenlenen 'Golden Tur' futbol turnuvası bu yıl Manavgat'ta yapıldı. Golden Tur Enes Travel yöneticisi Emrah Erdem, sponsorluğunda gerçekleştirilen turnuvaya 120 sporcu ve 10 takım katıldı. Şampiyon takımının kadrosunda Ali Kayhan, İlker Avşar, Plaj milli futbol takımı oyuncusu Emrah Ekmekçi gibi oyuncuların bulunduğu Manavgat Muhtarlar Derneği takımı şampiyon oldu.

 2 grup toplam 10 takımın katıldığı turnuvada grubunu 2'nci sırada tamamlayan Muhtarlar Derneği, çeyrek finalde Plus Event'i 7-0, yarı finalde Arıcılar İnşaat'ı 2-1 yenerek finale kalmayı başardı. Finalde karşılaştığı güçlü rakibi DTS Tour'a karşı rahat bir galibiyet alan Manavgat Muhtarlar Derneği turnuvayı şampiyon olarak bitirdi. Muhtarlar Derneği, Aralık ayında toplam 350 takımın katılacağı Çek Cumhuriyeti finallerine gitme hakkı kazandı.

ŞAMPİYON KUPASINI AYDIN ÖZ'DEN ALDI

Manavgat Hisar Fırın & Cafe'de düzenlenen ödül törenine Manavgat Belediye başkan yardımcısı Aydın Öz, Manavgat Muhtarlar Derneği başkanı Tahsin Yılmaz, Oksijen halı saha sahibi Ömür Yılmaz ve  sporcular katıldı. Aydın Öz şampiyon takımına kupasını vermeden önce şunları söyledi; ''Manavgat Muhtarlar Derneği başkanı Tahsin Yılmaz'a gençlere gösterdiği bu önemli katkılarından dolayı teşekkür ederim. Şampiyon takımı ayrıca kutluyorum güzel bir turnuva oldu, bildiğim kadarıyla Çek Cumhuriyeti'ne gidiyorsunuz bu konuda Belediye adına biz de gençlerimize elimizden gelen desteği göstereceğiz'' dedi. Daha sonra Şampiyon kupasını Başkan yardımcısı Aydın Öz'ün elinden aldı.

TURNUVADA BİREYSEL ÖDÜLLER VERİLDİ

Turnuvayı 4'ncü bitiren Arıcılar İnşaat'ın kalecisi Sefa Kaya en iyi kaleci ödülünü alırken, turnuvanın gol kralı Ömer Benlidayı oldu. Turnuvanın en iyi oyuncu ödülü ise İlker Avşar'a verildi. Ödül töreninin ardından şampiyon takımın oyuncuları kupa ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle