Avusturya’dan Manavgat’a 25 bin fidan

06 Aralık 2021 11:19
Avusturya’dan Manavgat’a 25 bin fidan

28 Temmuz 2021 tarihinde Manavgat’ta yaşanan orman yangını sonrasında, yanan ormanlık alanların yeniden yeşillendirilmesi çalışmaları kapsamda, Avusturya’da faaliyet gösteren Rahma Derneği’nden 25 bin fidan dağıtıldı.

Manavgat’ta 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün sonra kontrol altına alınan orman yangınlarının yaraları sarılmaya devam ediyor. Avusturya’da faaliyet gösteren gurbetçilerin oluşturduğu Rahma İnsani Yardım Derneği de Manavgat’a 4 kamyon fidan gönderdi.  Yanan alanların yeşillendirilmesi ve orman mahallelerinde yaşayanlara destek ve gelir kaynağı olması için 25 bin keçiboynuzu ve defne fidanı Sırtköy ve Tilkiler Mahallesinde vatandaşlara dağıtıldı. Fidan dağıtım törenine Rahma İnsani Yardım Deneği Genel Başkan Yardımcısı Ömer Batur, Türkiye Temsilcisi İskender Küçükoğlu, Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli  ile dernek gönülleri katıldı.

Gazetecilere açıklama yapan Batur, Geçtiğimiz yazın Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çok ağır hasarlar bırakan yangın felaketinin yaşandığını belirterek, o dönemde Türkiye’ye gelerek çeşitli yardımlarda bulunduklarını söyledi. Yardımlar kapsamında bugünde 25 bin fidanın hem dağıtımını  hemde dikimini gerçekleştireceklerini ifade eden Batur, “Başlattığımız ağaç kampanyası ile hem yanan alanların yeşillendirilmesi hemde köylerimize yaşayan insanlarımızın ekonomik olarak geçimlerini sağlayabildiği defne ve keçiboynuzu fidanları dağıtımı için buradayız. Avusturya’dan destek veren katkı sağlayan tüm kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER: Taner DURAK

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle