15. Uluslararası Wilson Senior devam ediyor

12 Nisan 2018 15:48
15. Uluslararası Wilson Senior devam ediyor

Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi'nde Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde gerçekleştirilen ve 40 ülkeden 370 tenisçinin katıldığı 15. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası ITF Grade-A kategorisi günde oynanan yaklaşık 160 karşılaşma ile devam ediyor. Turnuva 14 Nisan 2018 Cumartesi gecesi tesisin havuz başında düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak.

Turnuva Organizatörü Ali Bey Club Manavgat Eğlence ve Etkinlikler Müdürü Ferhat Serkan Gelmezgil, her yıl iddialı amatör oyuncular ile birlikte dünyanın en iyi 10 oyuncusu ve Senyör Dünya Şampiyonlarının da bu organizasyonda yer aldığına dikkat çekerek; “2004 yılından bu yana ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına ev sahipliği yapan Patricio Travel ve Ali Bey Club Manavgat olarak her geçen yıl çıtayı yükselterek ülkemizin tanıtımını da yaparak gururla tüm dünyaya duyurmaya gayret ediyoruz.”dedi.

 ITF Başhakem Yardımcısı ve Hakem Şefi Tufan Tercan ise; çeşitli nedenlerle ülkemize küsenlerin tekrar bu turnuvaya katılmak için geldiklerine dikkat çekerek; “Geçen yıla göre kategorilerde ve yaş guruplarında sporcu sayısı yaklaşık yüzde 35 artış bulunmaktadır. Avrupa’nın neredeyse tüm ülkelerinin yanı sıra dünyanın her bölgesinden turnuvaya büyük ilgi ve katılım ile birlikte daha önce burada görmediğimiz ülkelerden de oyuncular var ve yelpaze gittikçe genişliyor. Turnuvada 40 kategoride günde yaklaşık 160 karşılaşma oynanıyor. Önümüzdeki yıllarda gittikçe çoğalan miktarda oyuncu ile katılımın daha da artmasını umuyor ve bekliyoruz. Dünya genelinde siyasilerin kötü mesajlar vermeyeceğini umarak oyuncuların ülkemize korkmadan ve çekinmeden gelmesi bizleri fazlasıyla memnun edecektir.” diye konuştu.

Riedl; “Hedefim Avrupa Şampiyonası’nın yeniden Türkiye’de yapılması”

Turnuvanın organizasyon ortaklarından Patricio Travel CEO’su Wolfgang Riedl, her zaman olduğu gibi en iyi erken turnuvaların başında geldiğini, Grade-A olarak dünyanın en üst kategorisindeki 35+ ve 85+ yaş arası en iyi tenisçilerin yer aldığı organizasyonların başında geldiğini düşündüğünü belirtti. İddialı sporcuların puanlarını en çok arttırabildiği; doğanın, ortamın ve misafirperverliğin en yüksek seviyede bir turnuva olduğuna dikkat çeken Riedl; “ En iyi oyuncular finale kadar 5 maç karşılaşma oynayacağı düşünülürse iddialı olmayan sporcuların dahi en az 5 karşılaşma oynayarak zevk alacakları ve tenise doyabilecekleri bir sistem organize ettik. Bu yıl turnuvaya katılan Türk tenisçi sayısı da artmış ve maç tecrübelerini en üst seviyeye çıkarabilecekleri ortam sağlanmıştır. Bu yıl turnuvada görevli ekibimizi de gençleştirerek ve yenileyerek ileriki yıllarda artacak turnuvalar ve sporcu sayısına hazırlanmayı hedefledik. Arzum ve isteğim önceki yıl burada düzenlediğimiz Avrupa Şampiyonası’nın geçen yıl siyasi nedenlerle Türkiye’de yapamadığımız organizasyonu tekrar burada Ali Bey Manavgat ve Sorgun tesislerinde düzenleyebilmektir ve bunun için var gücümle çalışıyorum.”dedi.

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle